Jak szkoły w naszym regionie szykują się do lekcji?

      Możliwość komentowania Jak szkoły w naszym regionie szykują się do lekcji? została wyłączona

Dziś oficjalnie zaczyna się nowy rok szkolny – a już jutro dźwięk dzwonka przypomni, że czas znowu usiąść w szkolnych ławkach.

Jednak w tym roku powrót do zajęć wygląda zupełnie inaczej: lekcjom w szkołach będą nadawały rytm wytyczne sanepidu, dotyczące bezpieczeństwa w czasie epidemii. Decyzją Ministerstwa Zdrowia, ryckie szkoły i ośrodki oświatowe dostały już zamówione przez władze powiatu bezpłatne płyny do dezynfekcji, a także maski dla uczniów, nauczycieli i personelu. Starosta Rycki Dariusz Szczygielski podkreślił, że w tej kwestii każde wsparcie się liczy:

Zdajemy sobie sprawę jak wielkim wyzwaniem jest organizacja roku szkolnego 2020/2021 tak, by zarówno uczniowie, pracownicy szkół jak i poradni czuli się bezpieczni i w pełni realizowali zakres wyznaczonych zadań

Z kolei w Kozienicach powiększyły się zapasy sprzętu multimedialnego, który w razie potrzeby pomoże w zdalnym nauczaniu. Dzięki unijnemu dofinansowaniu, tutejsze starostwo kupiło 29 laptopów i 11 tabletów. Te urządzenia, niezbędne do prowadzenia lekcji w trybie online, trafią do Zespołu Szkół nr 1 imienia Legionów Polskich w Kozienicach, do I LO imienia Stefana Czarnieckiego w Kozienicach i do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie. Sprzęty przydzielono tym placówkom proporcjonalnie, zgodnie z liczbą uczniów.