Jak teraz działa ten Urząd Gminy?

      Możliwość komentowania Jak teraz działa ten Urząd Gminy? została wyłączona

W związku z zagrożeniem stwarzanym przez koronawirusa, przez ostatnie tygodnie staraliśmy się załatwiać sprawy urzędowe elektronicznie albo telefonicznie. Jednak niektóre sprawy mogą wymagać osobistej wizyty w urzędzie – i kolejne instytucje tego rodzaju dopuszczają bezpośrednią obsługę interesantów, ale według nowych zasad.

Nowe procedury obowiązują już w Urzędzie Gminy Puławy. Tu interesanci zastaną już otwarte główne drzwi od ulicy Dęblińskiej, a w przedsionku – płyn do dezynfekcji rąk, z którego muszą skorzystać. Każdy kto wejdzie do urzędu, musi też mieć na twarzy maseczkę ochronną, inaczej nie zostanie obsłużony.

Punkt obsługi interesantów mieści się na parterze, w wyznaczonym miejscu – tu, w razie potrzeby zjawiają się pracownicy urzędu, którzy stosują oczywiście środki ochrony osobistej, maseczki i rękawiczki. W wyjątkowych sytuacjach zapraszają do konkretnego pomieszczenia, a wtedy trzeba stosować się do ich wszystkich wskazówek.

Taki tryb pracy Urzędu Gminy Puławy będzie obowiązywał do odwołania. Całe rozporządzenie w tej sprawie podpisał wójt Krzysztof Brzeziński.