Jak wygląda Lublin? I dlaczego?

      Możliwość komentowania Jak wygląda Lublin? I dlaczego? została wyłączona

Jaka jest architektura Lublina i o czym opowiada? Jakie gmachy pojawiły się w naszym mieście wojewódzkim po 1956 roku? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź, oglądając wystawę czasową, która już jutro wieczorem zagości w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

To będzie jedna z pięciu odsłon wystawy, przygotowanej przez Narodowy Instytut Architektury – pozostałe 4 pojawią się w innych polskich miastach. Wszystkie razem opowiadają o ostatnich stu latach polskiej architektury i pomagają widzom znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób miejskie budynki tworzą naszą lokalną i ogólnopolską tożsamość. Twórcy poświęcą wiele miejsca nie tylko gmachom, ale też ich twórcom, również architektom i urbanistom, którzy mieli wpływ na kształt i wygląd miejskiej zabudowy. Wystawa poświęcona Lublinowi opowie więc przede wszystkim o planie urbanistycznym, przygotowanym dla miasta przez zespół Romualda Dylewskiego.

Wernisaż lubelskiej części wystawy „Tożsamość. Sto lat polskiej architektury” odbędzie się jutro, w Centrum Spotkania Kultur, o godzinie 18.00. Będzie można oglądać ją w galerii wystaw czasowych do połowy grudnia.