Jak wygląda nowa hala widowiskowo-sportowa w Puławach? [GALERIA]

      Możliwość komentowania Jak wygląda nowa hala widowiskowo-sportowa w Puławach? [GALERIA] została wyłączona

Budynek przy ulicy Lubelskiej 59 to na pewno jeden z najnowocześniejszych obiektów w całej Polsce. Fotografowie mieli już szansę go zwiedzić – i zrobić mu niepowtarzalne zdjęcia.

Nowa hala od progu wita nas ogromną przestrzenią. Powierzchnia użytkowa nowej hali to ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych. Parkiet został wykonany z klonu kanadyjskiego i jest to jeden z większych parkietów drewnianych w Europie. Trybuny pomieszczą 1436 osób – ale w razie potrzeby liczba miejsc siedzących wzrośnie do 3362 – to zasługa świetnego rozwiązania, jakim są teleskopowo i automatycznie składane dolne rzędy trybun.

W okazałym gmachu nie brakuje oczywiście nowoczesnych sal ćwiczeń, siłowni i sauny. Są też sale VIP i pomieszczenia biurowe. Uczestnicy „Photo Day” mogli zajrzeć w prawie każdy zakątek nowego obiektu i wszystkiemu dokładnie się przyjrzeć.

Oprócz funkcji sportowych hala w Puławach jest również przystosowana do organizacji koncertów, wystaw oraz targów. Powstały tu także dwie sale konferencyjne i zaplecze gastronomiczne. Na wizyty licznych gości jest przygotowany tutejszy parking: czeka tu 288 miejsc dla samochodów osobowych, 12 dla osób niepełnosprawnych i 5 dla autokarów.

 

Już w najbliższą sobotę podobną okazję będą mieć mieszkańcy Puław. Oficjalne otwarcie hali widowiskowo-sportowej odbędzie się 9 października o godzinie 17:00. W trakcie wydarzenia zaplanowano część oficjalną, artystyczną oraz mecz piłki ręcznej mężczyzn KS AZOTY PUŁAWY – PIOTRKOWIANIN Piotrków Trybunalski.

Żeby wziąć udział we wszystkich sobotnich atrakcjach, trzeba będzie mieć specjalną wejściówkę. Bilety będą rozdawane we wtorek i w środę (5 i 6 października) w puławskim Urzędzie Miasta, przy głównym wejściu, między 16.00 a 19.00. Będą bezpłatne, ale ich ilość będzie ograniczona.

Źródło zdjęć: Redakcja/MG