Jak wyglądały „Dzieci Kazimierza” 70 lat temu?

      Możliwość komentowania Jak wyglądały „Dzieci Kazimierza” 70 lat temu? została wyłączona

Dzisiaj Dzień Dziecka – z tej okazji Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na sentymentalną podróż w przeszłość.

We współpracy z władzami miasteczka i z miejscowym Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi imienia Marii Konopnickiej, przygotowano wystawę archiwalnych, dotąd niepublikowanych fotografii. Na zdjęciach można zobaczyć między innymi grupy przedszkolaków, spacerujące po Kazimierzu Dolnym. Najstarsze fotografie pochodzą z początku lat 50-tych ubiegłego wieku – ale nabrały nowego życia dzięki zabiegowi koloryzacji. Ekspozycję wzbogacają jeszcze sprzęty, z jakich korzystano w lokalnych przedszkolach kilka dekad temu i zabawki, jakimi wtedy bawiły się dzieci.

Pierwszą część wystawy można zobaczyć w „Dzwonnicy Kultury” przy ulicy Zamkowej, a drugą – w siedzibie Kazimierskiego Ośrodka Kultury, przy ulicy Lubelskiej.

Dodajmy, że Ośrodek poszukuje osób, które mogłyby rozpoznać się na prezentowanych fotografiach – dlatego warto odwiedzać wystawę “Dzieci Kazimierza – zdjęcia z przedszkolnej kroniki” i poszukać na niej zupełnie realnych wspomnień.

Źródło zdjęcia: Kazimierz Dolny – Facebook