Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Można zacząć tak…

      Możliwość komentowania Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Można zacząć tak… została wyłączona

Na razie letnie upały dbają o to, żeby było nam bardzo ciepło. Ale w gminie Kozienice już teraz można się zatroszczyć o dalszą, chłodniejszą część roku.

Władze zachęcają mieszkańców do skorzystania z dotacji, które pomogą niższym kosztem zdobyć ekologiczne źródła ogrzewania. Dofinansowanie przyznane w ramach tego kozienickiego programu pokryje nawet 75% jednego przedsięwzięcia, z tym że nie może to być więcej niż 5 tysięcy złotych dla jednej nieruchomości.

Można w ten sposób wydać znacznie mniej na: podłączenie domu do miejskiej sieci ciepłowniczej, na zakup pompy ciepła, kotła elektrycznego, korzystającego z gazu albo na pelet, pieca na ekogroszek czy kolektorów słonecznych. Każdy zainteresowany musi do końca sierpnia złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Gminy w Kozienicach. Ratusz udostępnia na swojej stronie internetowej szczegóły całego programu i wzory formularzy – pomocny link jest TUTAJ

Program, który realizuje gmina, to szansa na to żeby w jesiennych i zimowych Kozienicach powietrze było mniej zanieczyszczone spalinami, żeby ekologiczne metody wytwarzania ciepła upowszechniły się w kozienickich domach. Finansowe wsparcie może w tym znacząco pomóc.