Jak żołnierze z Dęblina walczą z epidemią?

      Możliwość komentowania Jak żołnierze z Dęblina walczą z epidemią? została wyłączona

Żołnierze z Dęblina nie zwalniają tempa – pomagają walczyć z koronawirusem w całej lubelskiej części naszego regionu. Codziennie wspierają służbę medyczną i sanitarną, policję, a także władze samorządowe. Operacja „Trwała Odporność” cały czas trwa. A im więcej chorych na COVID–19, tym większe zaangażowanie Terytorialsów.

Blisko 50 żołnierzy można spotkać między innymi w placówkach medycznych w Puławach, Rykach, Dęblinie i w Poniatowej. Mierzą temperaturę pacjentom i pracownikom, zajmują się też wstępną selekcją osób. Poza tym wciąż pomagają w diagnozowaniu zakażeń: pobierają wymazy, w punktach stacjonarnych (zorganizowanych przy szpitalach) i jako mobilny zespół, który podróżuje po całym regionie. Terytorialsi są także w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Puławach: tu przejęli prace biurowe, żeby personel mógł zająć się badaniami nad wirusem.

22. Batalion Lekkiej Piechoty jest także Puławach, Rykach, Dęblinie, Opolu Lubelskim i w Kraśniku, w nieco innej roli. Tu żołnierze wspierają również policję w monitoringu osób przebywających w kwarantannie. Dzięki takim łączonym patrolom służby mogą szybciej dotrzeć do dużej grupy osób.

Źrodło zdjęcia: 2LBOT