Jak Zwoleń uczci Święto Niepodległości? Już wiemy!

      Możliwość komentowania Jak Zwoleń uczci Święto Niepodległości? Już wiemy! została wyłączona

Zbliża się 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Najbliższy poniedziałek spędzimy w odświętnym nastroju, a pomogą nam w tym różne wydarzenia, przygotowane przez władze poszczególnych miejscowości. 

Wiemy już, jak te uroczyste obchody przebiegną w Zwoleniu – burmistrz Arkadiusz Sulima zaprasza do udziału zarówno w oficjalnych uroczystościach, jak i w specjalnie zorganizowanych wydarzeniach towarzyszących.

O godzinie 10.00 w zwoleńskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rozpocznie się Msza Święta, a tuż po niej wszyscy spotkają się przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza: w obecności pocztów sztandarowych i przy grze Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Zwolenia, pod pomnikiem zostaną złożone kwiaty. Punktualnie w południe wszyscy wspólnie zaśpiewają hymn państwowy, a później uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych imienia Bohaterów Walki z Faszyzmem przedstawią program patriotyczny pod tytułem „Wolna niepodległa”.

W ten poniedziałek będzie można także odwiedzić Muzeum Regionalne w Zwoleniu – będzie czynne od 10.00 do 15.00, a jego dyrektor zaprasza szczególnie do obejrzenia wystawy „Zwoleński Wrzesień ’39”.