Jaka przyszłość czeka Miejski Zakład Komunikacji w Puławach?

      Możliwość komentowania Jaka przyszłość czeka Miejski Zakład Komunikacji w Puławach? została wyłączona

W najbliższy czwartek (18 listopada) temu tematowi będzie poświęcona specjalna sesja Rady Miasta Puławy. Rozpocznie się w sali konferencyjnej o godzinie 17.00.

Zakład od dłuższego czasu ma kłopoty finansowe – bardzo spadła liczba sprzedawanych biletów i w rezultacie zmalały przychody przedsiębiorstwa. Dla lokalnych samorządów, nie tylko Puław, ale też pobliskich gmin do których kursują puławskie emki, oznacza to większe wydatki na utrzymanie konkretnych linii. Jeśli nie wszystkie władze zechcą dopłacać, może się okazać, że niektóre linie przestaną kursować, a część pracowników MZK straci pracę. Takiego obrotu sprawy Zakład chce uniknąć, dlatego prosi władze Puław o wsparcie.

W najbliższy czwartek sytuację finansowo-ekonomiczną spółki przedyskutują puławscy radni. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunikacji, który przedstawią wszystko ze swojej perspektywy. Możliwe rozwiązania aktualnych kłopotów ma zaproponować Prezydent Miasta Puławy.

Sesja odbędzie się się w sali konferencyjnej puławskiego ratusza, jej początek zaplanowano na godzinę 17.00. Będzie transmitowana online – każdy zainteresowany obejrzy ją TUTAJ.