Co przynieśli saperzy do dęblińskiego muzeum?

      Możliwość komentowania Co przynieśli saperzy do dęblińskiego muzeum? została wyłączona

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie ma dwa nowe eksponaty – to pamiątki z czasów drugiej wojny światowej, na które podczas swojej pracy natknęli się dęblińscy saperzy.

Patrol saperski nr 34 z Dęblina działa przy pierwszym Dęblińskim Batalionie Drogowo-Mostowym i rusza na interwencję tam, gdzie zostaną znalezione niewybuchy. A niedawno saperzy odwiedzili Muzeum Sił Powietrznych, żeby przekazać pod opiekę tej placówki dwa przedmioty – już niegroźne, a mające teraz wartość historyczną.

Jeden z nich to skorupa 50-kilogramowej bomby lotniczej, znalezionej podczas prac ziemnych na lotnisku w Radomiu. A drugi – to magazynek bębnowy do działka pokładowego, używanego w niemieckich Messerschmittach.

Każdy, kto jest ciekaw tych nowych eksponatów dęblińskiego muzeum i chciałby zobaczyć te rzeczy na własne oczy, musi poczekać do października – bo właśnie wtedy zostaną zaprezentowane jako część wystawy „Archeologia Lotnicza”. Ale już teraz nowe muzealne zdobycze można zobaczyć na zdjęciu ilustrującym ten wpis.

Źródło zdjęcia: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie