Jedna z głównych ulic w Zwoleniu – już odnowiona

      Możliwość komentowania Jedna z głównych ulic w Zwoleniu – już odnowiona została wyłączona

Właśnie dobiegł końca remont ulicy majora Hubala, czyli jednej z najbardziej popularnych dróg, biegnących przez miasto. Przecięcie symbolicznej, biało-czerwonej wstęgi było znakiem, że można już tędy jeździć i spacerować.

Można nią dotrzeć na tutejsze targowisko albo wyjechać ze Zwolenia, kierując się w stronę gminy Kazanów. Ulica majora Hubala jest na co dzień pełna aut, rowerzystów i pieszych, a długoletnia i regularna eksploatacja sprawiły, że nawierzchnia była w kiepskim stanie technicznym. Poza tym, postanowiono dostosować ważną trasę do innych potrzeb, wynikających z tutejszego ruchu drogowego.

Teraz jezdnia jest już szersza i bardziej komfortowa, a wzdłuż niej biegną chodnik i ścieżka rowerowa. Na pieszych czekają też nowe przejścia, każde o podwyższonym standardzie – jest więc nie tylko wygodniej, ale też bezpieczniej. Przebudowane zostały dwa skrzyżowania i zadbano o nowoczesne odwodnienia. Warto zaznaczyć, że był to drugi etap remontu drogi powiatowej, która biegnie ze Zwolenia przez Kroczów w kierunku Kazanowa – ten podmiejski odcinek przebudowano już kilka lat temu.

W modernizację prawie kilometrowego odcinka drogi zaangażowały się władze gminy i powiatu, a koszt ponad miliona złotych pomogły pokryć także zewnętrzne dotacje. Droga została oficjalnie oddana do użytku w miniony poniedziałek, a w spotkaniu wzięła udział poseł Anna Kwiecień.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu