Jedziesz drogą wojewódzką? Uważaj na remont w Miłocinie!

      Możliwość komentowania Jedziesz drogą wojewódzką? Uważaj na remont w Miłocinie! została wyłączona

Kierowcom, którzy jadą w stronę Miłocina i korzystają z drogi wojewódzkiej nr 830 przypominamy, że muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami.

W miniony poniedziałek (23 maja) ruszyły prace remontowe na przejeździe kolejowym w Miłocinie. Po kilku dniach przerwy, roboty rozgorzeją na nowo w tę środę. Z tego powodu, znów nie będzie można korzystać z tutejszego odcinka drogi wojewódzkiej nr 830. Trasa będzie zamknięta do niedzieli włącznie (od 1 do 5 czerwca), codziennie między 10.00 a 21.00.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie wyznaczył dla kierowców trzy objazdy:

Samochody ciężarowe, których waga nie przekracza 8 ton, jadąc od strony Nałęczowa drogą wojewódzką nr 830, przed przejazdem kolejowym będą musieli skręcić w drogę powiatową na Miłocin. Następnie, w Palikijach Drugich, na skrzyżowaniu dróg powiatowych, skierują się na Palikije Pierwsze. Dalej przejadą przez Sporniak, Motycz i Uniszowice, gdzie znowu wjadą na drogę wojewódzką nr 830.

Dla samochodów ciężarowych, o masie powyżej 8 ton, został wyznaczony objazd który rozpoczyna się w Sadurkach na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 827 i 830. Tam kierowcy będą musieli skierować się na drogę wojewódzką nr 827, przejechać przez Wojciechów i dopiero w Bełżycach skierować się na drogę wojewódzką nr 747, którą przez Zosin i Wojcieszyn dojadą do węzła Węglin, a następnie do drogi wojewódzkiej nr 830.

Został wyznaczony także trzeci objazd, którego trasa biegnie bardzo podobnie jak objazdu dla samochodów, których masa nie przekracza 8 ton. Zaczyna się w Miłocinie, następnie kierowcy przejeżdżają przez Motycz, Sporniak, Palikije Pierwsze oraz Drugie i wyjeżdżają na drogę wojewódzką nr 830 w Miłocinie, z drugiej strony przejazdu.

Źródło informacji: ZDW w Lublinie