Jesienny Konkurs Recytatorski – tym razem w trybie online!

      Możliwość komentowania Jesienny Konkurs Recytatorski – tym razem w trybie online! została wyłączona

W całym kraju przybywa zakażeń koronawirusem i jednocześnie przybywa rządowych obostrzeń, które mają spowolnić tempo szerzenia się epidemii. Jak się dziś dowiedzieliśmy, w najbliższy weekend instytucje kulturalne znów muszą przenieść swoją działalność do świata wirtualnego.

Z problemami doby epidemii zmierzyli się już organizatorzy Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, czyli Centrum Kultury w Lublinie. Każdy, kto chce dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji, może pochwalić się własną deklamacją, nie wychodząc z domu. Wystarczy nagrać swój występ, a gotowy filmik trzeba załadować na wskazany Dysk Google – do 20 listopada. Jednocześnie, organizatorom trzeba też przesłać podpisane dokumenty zgłoszeniowe (na adres: jkr.recytacja@gmail.com).

 

Jak co roku, recytatorzy mogą przygotować wiersz albo fragment prozy. I jak co roku, temat edycji naprowadza na poszukiwanie konkretnego tekstu. Hasło 24. edycji to „Egzamin z życia” – to sugeruje, że warto wybrać taki fragment literacki, który pozwoli na wyrażenie emocji towarzyszących nam podczas podejmowania życiowych wyzwań. Artystyczne wyzwanie mogą podjąć dzieci szkolne, młodzież i dorośli.

Do udziału zachęca między innymi Puławski Ośrodek Kultury, który co roku przygotowywał etap powiatowy tego konkursu. Teraz, na jego stronie internetowej, można znaleźć wszystkie potrzebne, szczegółowe informacje i wzory formularzy.