Jeśli chcesz się pozbyć azbestu, powinieneś się pospieszyć!

      Możliwość komentowania Jeśli chcesz się pozbyć azbestu, powinieneś się pospieszyć! została wyłączona

W XX wieku uchodził za praktyczne i tanie pokrycie dachowe. Teraz jest zaliczany do najgroźniejszych substancji, jakie istnieją na Ziemi. Naprawdę warto się go pozbyć!

Nadarza się kolejna szansa, żeby rozprawić się z tym azbestem, który wciąż zalega w naszym regionie. Trwa kolejny nabór wniosków o bezpłatną pomoc w usunięciu azbestowych pozostałości z lokalnych posesji. Wnioski w tej sprawie przyjmują urzędy miast i gmin, tylko do tego piątku (26 lutego). Jedną z tych instytucji jest Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym. Wyjaśnia Bartłomiej Godlewski, zastępca burmistrza:

 

Żeby dołączyć do projektu, trzeba wypełnić odpowiednie formularze, a te są już zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych placówek. Jeśli chętnych będzie bardzo dużo, wtedy o zakwalifikowaniu do projektu może zdecydować na przykład data złożenia wniosku, więc nie warto zwlekać.

Warto też zajrzeć na stronę azbest.lubelskie.pl żeby poznać wszystkie szczegóły tego unijnego programu i dowiedzieć się również nieco więcej o samym azbeście.