Jest nowe wsparcie dla dążeń Końskowoli

      Możliwość komentowania Jest nowe wsparcie dla dążeń Końskowoli została wyłączona

Od ubiegłej jesieni pojawia się pytanie, czy Końskowola powinna odzyskać prawa miejskie. Z biegiem czasu ta sprawa się niestety skomplikowała.

Przypomnijmy: mieszkańcy gminy, którzy wzięli udział w specjalnych konsultacjach, zdecydowanie poparli pomysł, żeby Końskowola znów była miastem. Wydawało się, że wszystko jest już na dobrej drodze. Jednak w ostatnich miesiącach okazało się, że część radnych diametralnie zmieniła zdanie. Wniosek, który powinien trafić do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na razie nie jest przygotowywany.

Pojawiło się jednak nowe wsparcie – Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej obiecuje, że jego przedstawiciele będą popierać ewentualny wniosek o odzyskanie przez Końskowolę statusu miasta. Taką deklarację otrzymał wójt Stanisław Gołębiowski.

Zaoferowane wsparcie może się bardzo przydać, jeśli kiedyś stosowne dokumenty zdobędą poparcie wojewody i trafią do Ministra MSWiA. Wówczas będą musiały być zaopiniowane jeszcze przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego i tu przez Zespół do spraw ustrojowych Komisji. W obu tych organach swoich przedstawicieli ma właśnie Związek Gmin Wiejskich RP.