Jest sierpień – musi być blues

      Możliwość komentowania Jest sierpień – musi być blues została wyłączona

W Puławach lato zawsze upływa muzycznie – w lipcu za sprawą jazzu, a w sierpniu dzięki rytmom bluesa. W tym roku zabrakło co prawda tradycyjnych warsztatów dla adeptów gry i śpiewu, ale dopisują za to koncertowe propozycje dla puławian. Zadbał o to oczywiście Puławski Ośrodek Kultury, “Dom Chemika”.

Na najbliższą niedzielę (16 sierpnia) miłośnicy bluesa mogą już planować odpoczynek w Marinie Puławy – bo tam będą do wysłuchania utwory Tadeusza Nalepy, w wykonaniu grupy J.J. Band i zaprzyjaźnionych z nimi muzyków. Ten zespół działa od dziesięciu lat, niejeden raz gościł także w Puławach i zasłużył już sobie na miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce.

W sierpniowy, niedzielny wieczór, w puławskim porcie zagrają: Jacek „Jogi” Jaguś (gitara i wokal), Bartek „Boruta” Łęczyński (harmonijka), Piotr Michalak (piano, hammond), Andrzej „Stagracz” Stagraczyński (bass) i Bartosz „Mr. Shuffle” Niebielecki (perkusja). Ale na scenie dołączą do nich też goście – gitarzysta Marek Raduli i klawiszowiec Rafał Karasiewicz.

Żeby usłyszeć, jak w wykonaniu i interpretacji tych muzyków zabrzmią bluesowe szlagiery sprzed 40 lat, wystarczy już teraz elektronicznie zgłosić się do udziału w koncercie – nie warto zwlekać, bo ilość miejsc jest ograniczona. Link do specjalnego, internetowego formularza, jest TUTAJ. Wstęp na nadwiślański, bluesowy koncert będzie bezpłatny, wystarczy przyjść w niedzielę, 20 minut przed godziną 19.00, do puławskiej Mariny.

W realizacji projektu “Bluesowy rejs – pamięci Tadeusza Nalepy” pomagają finansowo także władze Puław.

Źródło zdjęcia: POK “Dom Chemika”