JOANNA CZAJKOWSKA: Raz radiowiec, raz nauczyciel (o nauczaniu online)

Od kilkunastu dni dzieci i młodzież nie mają zajęć w swoich szkołach, za to mają dużo zajęć w domu. I mamy tu na myśli zarówno te zajęcia, które zrzucają na głowę biednej młodzieży rodzice, jak i te zajęcia, które są czymś zupełnie nowym, bo wymuszonym przez pandemię.

Chodzi tu o pracę online prowadzoną przez nauczycieli. Tu dopiero roboty jest co nie miara, jak twierdzą uczniowie, bo nie dość, że wiele trzeba zrobić samemu, to trzeba to często robić w taki sposób po raz pierwszy. Wiadome jest też, że ogrom tej pracy spoczywa na nauczycielach, którzy nie tylko muszą nauczać, ale często muszą znaleźć sposób by zaciekawić swoich uczniów, a przy okazji nie zamęczyć ich natłokiem zadań.

Tak na prawdę jak jest, wiedzą ci, którzy od rana do nocy muszą walczyć o wolny komputer i pracować ze swoimi dziećmi przy wielu zadaniach zlecanych online właśnie – czyli rodzice. A jak to wszystko wygląda z punktu nauczyciela?

Dzisiaj dowiedzieliśmy się tego w rozmowie Macieja Dobrowolskiego punktualnie o godzinie 12-tej, kiedy to jego gościem była, po raz pierwszy w tej roli na antenie Radia Impuls, znana Państwu nasza dziennikarka i prezenterka – JOANNA CZAJKOWSKA – nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w Puławach.

Joanna prowadzi właśnie zdalne nauczanie i wie jak to jest na prawdę kiedy robi się to na taką skalę po raz pierwszy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z naszą redakcyjną koleżanką.

 

 

(fot. pixabay.com)

Dodaj komentarz