Józefów nad Wisłą czeka na ważny remont

      Możliwość komentowania Józefów nad Wisłą czeka na ważny remont została wyłączona

W zachodniej części powiatu opolskiego na gruntowną przebudowę czekają wały przeciwpowodziowe. Trzeba dokończyć to, co zaczęto już lata temu i naprawić usterki, które pojawiły się w międzyczasie.

To bardzo ważna inwestycja, która wciąż czeka na realizację. Jednak teraz wygląda na to, że wszystko jest już na dobrej drodze. W tym tygodniu w okolicy józefowskich wałów spotkali się burmistrz gminy Grzegorz Kapica, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz prezes Wód Polskich Przemysław Daca i dyrektor Departamentu Ochrony przed Powodzią i Suszą Grzegorz Szymoniuk. Wspólnie podpisali porozumienie, które aktualizuje plany remontowe.

A te plany mówią, że trzeba zmodernizować ponad 4 kilometry istniejącego wału na Wiśle, dobudować pół kilometra nowego i wyremontować 2,5 kilometra wału na rzece Wyżnicy. Wszystkim mają się zająć Wody Polskie, a koszt remontu to 35 milionów złotych. Wiadomo już, że to przedsięwzięcie znalazło się w „Programie planowanych inwestycji w gospodarce wodnej PGW Wody Polskie”. Bezpieczeństwo mieszkańców Józefowa nad Wisłą i okolic wymaga, żeby to zadanie rzeczywiście zrealizowano, bez zbędnych opóźnień.

Źródło zdjęć: LUW