Jubileuszowe kolędowanie zaczyna się dziś – w Puławach

      Możliwość komentowania Jubileuszowe kolędowanie zaczyna się dziś – w Puławach została wyłączona

Od 25 lat Puławy są polską stolicą kolędowania. A najnowsza, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd rozpoczyna się właśnie dziś.

Punktualnie o 9.00, w sali teatralnej kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na scenie staną pierwsi uczestnicy. Już wiemy, że najliczniejszą reprezentację ma Lubelszczyzna (to wykonawcy z Puław, Lublina, Łukowa albo z Kraśnika), ale w sumie w festiwalowych przesłuchaniach wezmą udział przedstawiciele aż 9 województw. Przyjechali do naszego miasta z Warszawy, Stalowej Woli, Nowego Sącza, Kielc, Łodzi, a nawet z Zielonej Góry. Przed nami aż trzy dni przesłuchań i ponad 300 występów – przed publicznością i jury wystąpią soliści, chóry, zespoły wokalno-instrumentalne, a także rodziny, które lubią muzykować we własnym gronie i też chcą się pochwalić własnymi talentami. Jurorzy, którzy będą oceniać to kolędowanie, to między innymi piosenkarka Alicja Janosz czy muzykolog i duszpasterz środowisk twórczych, ks. Wiesław Hudek.

Dziś, jutro i pojutrze konkursowe prezentacje będą się odbywały w dwóch blokach: poranny zaczyna się o 9.00, a popołudniowy o 15.00. Każdy, kto lubi słuchać kolęd i chce dopingować uczestników, może przyjść do kościelnej sali teatralnej, wstęp na festiwal jest bezpłatny. Z kolei Koncert Laureatów zaplanowano na najbliższą niedzielę (2 lutego).

Źródło zdjęcia: www.domchemika.pl