Fajne niespodzianki w 10 miejscowościach. Sprawdź

      Możliwość komentowania Fajne niespodzianki w 10 miejscowościach. Sprawdź została wyłączona

W gminie Zwoleń będzie można miło i aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu – a zachęcają do tego nowe sprzęty, zamontowane na placach rekreacyjnych.

Zestawy treningowe, stojaki na rowery, stoły do szachów i wygodne ławki pojawiły się w siłowniach plenerowych, huśtawki i równoważnie wzbogaciły place zabaw, a w kompleksie sportowym „Orlik” zamontowano pierwsze w Zwoleniu przyrządy do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych. Takie niespodzianki czekają już na mieszkańców aż dziesięciu miejscowości w całej gminie – unowocześniono place zabaw i rekreacji w sołectwach Koszary, Mostki, Pałki, Strykowice Górne, Paciorkowa Wola Nowa, Barycz, Linów, Męciszów, Zielonka Nowa i Paciorkowa Wola Stara.

A o tym, jakie urządzenia pojawią się w konkretnych miejscowościach, zadecydowali sami mieszkańcy – to oni uznali, że potrzebne im miejsca, w których jednocześnie zadbają o zdrowie, spędzą czas w towarzystwie i na zabawie. Te małe marzenia mieszkańców gminy Zwoleń udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu władz samorządowych, ale również dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu. Cały projekt kosztował prawie 300 tysięcy złotych: część pieniędzy wyłożyły sołectwa, ale 79 tysięcy pochodziło z unijnej dotacji, a spora kwota z budżetu Mazowsza wspomogła doposażenie już istniejących.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: http://www.zwolen.pl/news,1116,doposazono-miejsca-rekreacyjnie-w-calej-gminie-zwolen-wartosc-zadania-to-blisko-300-tysiecy-zlotych.html