Już jest: nowa wystawa puławskiego Klubu Twórców Ludowych

      Możliwość komentowania Już jest: nowa wystawa puławskiego Klubu Twórców Ludowych została wyłączona

W minioną niedzielę (10 października) w Puławskim Ośrodku Kultury została otwarta nowa ekspozycja, która prezentuje dorobek twórców ludowych działających na terenie ziemi puławskiej.

„Artystyczna Twórczość Wsi” to wystawa, która jest organizowana co roku – gromadzi i przedstawia szerokiej publiczności efekty pracy osób należących do puławskiego Klubu Twórców Ludowych. Sam Klub działa od ponad 60 lat, ma więc bogatą historię i niejedną ekspozycję na swoim koncie. Ta aktualna po raz pierwszy zagościła w odnowionym gmachu „Domu Chemika”.

Niedzielny wernisaż uświetnił występ Puławskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. Doceniono pracę wszystkich autorów zebranych prac – wytrwałym i uzdolnionym artystom ludowym gratulował między innymi dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury, Zbigniew Śliwiński. Z podobnymi podziękowaniami zjawili się na tym wernisażu włodarze miasta i powiatu.

Gratulując wszystkim obecnym, nie zapomniano o wielkich nieobecnych. Wspominano zmarłych w ubiegłym roku członków puławskiego Klubu Twórców Ludowych, a wśród nich między innymi znanego rzeźbiarza i poetę, Zbigniewa Kozaka. Ale to nie wszystko – aktualnej wystawie towarzyszy jeszcze ekspozycja, poświęcona jednemu z założycieli Klubu. Oglądając przygotowane plansze, można lepiej poznać życie i twórczość poety ludowego, Jana Pocka.

Wystawa w Puławskiej Galerii Sztuki prezentuje różne dziedziny tradycyjnego rękodzieła: od chodników i haftowanych obrusów po wycinanki, zabawki i kosze z wikliny. Będzie dostępna dla widzów prawie do końca tego miesiąca, bo do 29 października.

Źródło zdjęcia: POK