Już jest! Puławska “Jadłodzielnia”

      Możliwość komentowania Już jest! Puławska “Jadłodzielnia” została wyłączona

Nie marnuj jedzenia! To hasło, które przyświeca puławskiej „Jadłodzielni”. O pomyśle mieszkańcy miasta mogli już usłyszeć, ale teraz nabrał realnych kształtów.

Jeśli ugotowałeś za dużo, coś zbliża się do terminu przydatności do spożycia i wiesz że nie zdążysz tego zjeść albo masz za dużo przetworów – wszystkim tym możesz się podzielić z potrzebującymi. Przed głównym wejściem do Hali Targowej przy ulicy Piaskowej stanęła przeszklona lodówka, do której można włożyć produkty spożywcze. O szczegółach mówi zaangażowany w akcję puławski radny – Andrzej Kuszyk:

 

Lodówka zostanie niedługo odpowiednio oznaczona. Poza tym będzie strzeżona przez kamery miejskiego monitoringu – to ma chronić tę pożyteczną inicjatywę przed wandalami.  A co o całym pomyśle sądzi Prezes „Nieruchomości Puławskich” Andrzej Ryl?

 

Miejsce przy Hali Targowej może też sprzyjać temu, aby warzywa czy owoce, które dla kupującego będą może mniej atrakcyjne, a są w pełni wartościowe, znalazły swoje miejsce w takiej właśnie „Jadłodzielni”. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z zostawionych tam produktów przez całą dobę.

Źródło zdjęć: Redakcja/MG