Już są! Ekologiczne pociągi „Impuls 2” dla Lubelszczyzny

      Możliwość komentowania Już są! Ekologiczne pociągi „Impuls 2” dla Lubelszczyzny została wyłączona

Nowe szynobusy dotarły wczoraj (12 października) do naszego regionu. Zostały oficjalnie zaprezentowane na Dworcu PKP Lublin Główny, ale zatrzymały się także w Nałęczowie.

Jeszcze w tym roku kalendarzowym nowoczesne pociągi zaczną obsługiwać przewozy regionalne na terenie województwa lubelskiego. Będzie można dojechać nimi na przykład z Lublina do Warszawy czy z Dęblina do Łukowa. Podróż będzie komfortowa i szybka, w tempie 160 km/h. Urząd Marszałkowski kupił 9 takich składów, wydając 165 milionów złotych.

Ekologiczne pociągi „Impuls 2” wyprodukowała spółka Newag. W jednym takim pojeździe jest ponad 100 miejsc siedzących, ale w razie potrzeby ich ilość można nawet potroić. Wnętrze pociągu jest na tyle przestronne, że można tu przewozić większy bagaż i rowery. Są też wszystkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Podróżni mają stały dostęp do WiFi i gniazdek elektrycznych oraz USB.

Elektryczne zespoły trakcyjne zastąpią najstarsze składy, które jeździły drogami żelaznymi Lubelszczyzny. Nowoczesne i ekologiczne podróże będą możliwe już w grudniu tego roku, gdy tylko PKP ogłosi nowy rozkład jazdy.

Źródło zdjęcia: Gmina Nałęczów – Facebook