Już są – nowe nazwy ulic w Osinach

      Możliwość komentowania Już są – nowe nazwy ulic w Osinach została wyłączona

W tym zakątku gminy Żyrzyn weszły w życie duże zmiany – takie, które ułatwią życie listonoszom czy służbom ratunkowym, a na razie dołożyły kilku obowiązków mieszkańcom.

Dotąd bezimienne i oznaczane kolejnymi numerami drogi w tej miejscowości zyskały nareszcie swoje nazwy – decyzje w tej sprawie podjęła Rada Gminy w grudniu minionego roku. Teraz w Osinach są teraz ulice: Centralna, Spacerowa, Szkolna, Lipowa i Parkowa. Mieszkańcy od ponad tygodnia przyzwyczajają się do nowej rzeczywistości – odpowiednie zawiadomienia mówiące o nowych adresach, docierają już do kolejnych domów.

4 maja nowe adresy zaczęły oficjalnie obowiązywać i trzeba się już nimi posługiwać w każdej sytuacji – także podczas płacenia rachunków czy załatwiania różnych spraw urzędowych. To znaczy, że mieszkańców czeka teraz aktualizowanie danych osobowych w różnych instytucjach, a nawet dokonywanie zmian w księgach wieczystych. Ale władze uspokajają, że nie trzeba wyrabiać nowych dowodów osobistych.

Pełny wykaz nowych adresów jest też dostępny w Internecie, razem ze wskazówkami, jakie formalności trzeba jak najszybciej załatwić. Wszystko jest oczywiście na stronie internetowej gminy Żyrzyn.