JUŻ SĄ! Tablety dla uczniów z powiatu puławskiego

      Możliwość komentowania JUŻ SĄ! Tablety dla uczniów z powiatu puławskiego została wyłączona

Zapowiadaliśmy już, że Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił pomóc uczniom, którzy przez brak odpowiednich sprzętów, nie mogą uczestniczyć w lekcjach prowadzonych w trybie online.

Teraz możemy już powiedzieć o tym, że to wsparcie zaczyna trafiać do ósmoklasistów i maturzystów z powiatu puławskiego. Pod koniec minionego tygodnia, tablety kupione przez samorząd wojewódzki trafiły do puławskiego starostwa, a tu rozdzielono te sprzęty między kolejne gminy naszego powiatu.

W sumie to 126 urządzeń: najwięcej, 61, jest dla młodzieży szkolnej z Puław, a 23 zaadresowano do szkół zarządzanych przez powiat puławski. 16 tabletów odbiorą uczniowie z Kurowa, 7 z gminy Puławy, 5 z Kazimierza Dolnego, 4 z Nałęczowa, po 3 z Baranowa i Końskowoli, a po 2 z Janowca i Wąwolnicy. Każdy tablet ma dokupiony 3-miesięczny dostęp do Internetu, żeby umożliwić uczniom udział w zdalnym nauczaniu. Przypomnijmy, że wszystkie urządzenia należą do szkół, a uczniom są udostępniane na czas lekcji prowadzonych w trybie online.

Możliwe, ze to jeszcze nie koniec tego rodzaju wsparcia dla uczniów i nauczycieli z ziemi puławskiej – zarząd powiatu złożył podanie o kolejnych 36 tabletów, wartych 100 tysięcy złotych – czas pokaże, jak odpowie Ministerstwo Cyfryzacji.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Puławach