Już są! Umowy i zapowiedzi zmian w Parku Zdrojowym!

      Możliwość komentowania Już są! Umowy i zapowiedzi zmian w Parku Zdrojowym! została wyłączona

Wczoraj burmistrz Nałęczowa podpisał umowy na dofinansowanie tej wyczekiwanej rewitalizacji. Z Urzędu Marszałkowskiego popłyną ponad 2 miliony złotych: to pokryje koszty dwóch dużych remontów w aż 95%.

W 2021 roku nałęczowskim Parku Zdrojowym bardzo dużo się zmieni. A cel tych prac jest taki, żeby uzdrowisko prezentowało się podobnie jak przed laty. Władzom gminy zależy na tym, żeby odzyskało dawny blask – a droga do tego to odnowienie miejsc wypoczynku i zadbanie o tutejszą przyrodę.

W planach jest między innymi odtworzenie zadaszonej altany, tak zwanej „leżalni”, a także rewitalizacja „Źródła Miłości”, które potrzebuje między innymi nowej elewacji i odnowienia kamiennych detali. Poza tym, na wyspie ma być zbudowana altana, która w przyszłości pozwoli na organizację koncertów plenerowych.

 

Modernizacja czeka też rozległe tereny zielone Parku Zdrojowego. Prace zaczną się już przy gruncie, bo zaplanowano przede wszystkim rekultywację trawników i odnawianie runa. Cała roślinność zostanie na nowo zagospodarowana, pojawią się nowe nasadzenia bylin i kwiatów, a i obecni zieloni lokatorzy parku także doświadczą troskliwej opieki. 

Źródło zdjęć: Gmina Nałęczów – Facebook