Kibicuj uczestnikom kajakowego maratonu! Już w tę sobotę!

      Możliwość komentowania Kibicuj uczestnikom kajakowego maratonu! Już w tę sobotę! została wyłączona

Ponad 50 zawodników z 10 regionów Polski, a do przepłynięcia dystanse 40 i 100 kilometrów – tak w liczbach przedstawia się 2. Maraton Kajakowy na Wieprzu, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (27 czerwca). Po bardzo udanym, ubiegłorocznym debiucie, ta sportowa impreza wraca do naszego regionu.

Zmagania na rzece potrwają od świtu do późnego popołudnia, a miłośnicy spływów kajakowych będą mogli przez cały dzień dopingować zawodników. O 6.00 rano 30 kajakarzy wypłynie z Lubartowa, a o 11.00 druga grupa wyruszy z Jeziorzan. Wszyscy będą zmierzać do Kośmina, gdzie przy przystani kajakowej będzie na nich czekała linia mety. Wieczorem odbędzie się dekoracja zwycięzców i wręczenie dyplomów wytrwałym kajakarzom.

Już w tę sobotę przekonamy się zatem, czy padną nowe rekordy i kto stanie na podium zwycięzców. Wśród śmiałków, którzy podejmą tegoroczne wyzwanie, będą kajakarze w różnym wieku, od 21 do 71 lat – a przyjadą nie tylko z różnych zakątków Lubelszczyzny, ale też z Mazowsza, Wielkopolski, Pomorza czy z Dolnego Śląska. Wśród nich są śmiałkowie, którzy brali już udział w pierwszej edycji tego wyścigu. To znaczy, że zapowiada się zacięta rywalizacja, bo na pewno wszyscy będą chcieli poprawić swoje wyniki sprzed roku – także triumfatorzy będą stali przed wyzwaniem poprawienia pobicia własnych rekordów.

Do kibicowania uczestnikom kajakowego maratonu zachęca Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, która organizuje to wydarzenie wraz z Lokalną Grupą Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” i i z Fundacją „Przyroda – Tradycja – Ludzie”. My również, bo Radio Impuls jest patronem medialnym tego rekreacyjnego wydarzenia. I przypomnijmy, że 2. Maraton Kajakowy na Wieprzu to część całego cyklu maratonów CANOA CUP, dedykowanego zapalonym kajakarzom i propagowaniu właśnie takiej formy wodnej rekreacji.

Jak będzie wyglądała tegoroczna rywalizacja na trasie z Lubartowa do Kośmina? Przekonamy się już w najbliższą sobotę, a na razie przypominamy zdjęcia z ubiegłorocznej edycji.

Źródło zdjęć: LGD Zielony Pierścień