Już wiemy, kto wybuduje puławskie targowisko

      Możliwość komentowania Już wiemy, kto wybuduje puławskie targowisko została wyłączona

W tym roku puławski plac targowy, zarządzany przez Nieruchomości Puławskie, bardzo się zmieni – a do wielkich zmian już coraz bliżej. Zakończono przetarg, który wyłonił wykonawcę planowanej przebudowy.

Na wydzielony plac przy ulicy Dęblińskiej, handlarze i klienci z Puław i okolic, przychodzą już od listopada ubiegłego roku. Handluje się tu produktami spożywczymi, meblami i artykułami przemysłowymi, poza tym zadebiutowała tu już Giełda Staroci, a wkrótce zadebiutuje pierwsza puławska Wyprzedaż Garażowa. A wkrótce to miejsce zamieni się w komfortowe i nowoczesne targowisko.

Po planowanym remoncie, na handlarzy i klientów będą tu czekały aż 123 zadaszone stoiska, cały teren będzie ogrodzony, oświetlony i na nowo zagospodarowany. Pojawią się chodniki, nowa droga manewrowa, będzie też budynek biurowo-socjalny i wszystkie potrzebne instalacje. Kałużom zapobiegnie kanalizacja deszczowa, a w utrzymaniu porządku pomoże wiata śmietnikowa.

Wiemy już, kto weźmie na siebie wykonanie wszystkich tych zadań: spośród ofert złożonych do przetargu wybrana została ta złożona przez firmę MEDIA-BUD z Lublina. Według podpisanej już umowy, wartość prac to ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych, a remont ma potrwać nie dłużej, niż 6 miesięcy. Jak remont wpłynie na handel w tym miejscu? Jeśli pojawią się jakieś informacje na ten temat, na pewno o tym powiadomimy.