Kazimierska majówka – z Muzeum Nadwiślańskim

      Możliwość komentowania Kazimierska majówka – z Muzeum Nadwiślańskim została wyłączona

Jak spędzić pierwsze dni maja? Jeśli jest szansa, by połączyć pobyt w malowniczych plenerach, a zarazem w zasięgu sztuki i ciekawych opowieści, warto z niej skorzystać. A właśnie taką propozycję ma Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

Kto w nadchodzący weekend odwiedzi samo miasteczko, przekona się, że Kamienica Celejowska szykuje się już do wielkiego otwarcia. Od jutra do wtorku (od 30 kwietnia do 3 maja) będzie można wejść w jej odnowione progi, ale na razie tylko po to, żeby zobaczyć holograficzną projekcję, zapowiadającą zbliżającą się wystawę. W te cztery dni parter kamienicy będzie otwarty między 10.30 a 17.00.

Będąc w Kazimierzu warto zajrzeć także do Muzeum Sztuki Złotniczej, jedynego takiego miejsca w Polsce oraz do Galerii Wystaw Czasowych, gdzie czeka wystawa prac Krzysztofa Krzyra Raczyńskiego. A w najbliższą niedzielę (1 maja, o 10.00) goście Domu Kuncewiczów będą mogli zwiedzić Willę pod Wiewiórką z kuratorem – w cenie tego samego biletu ruszą też na spacer po miasteczku, literackim szlakiem Dwóch Księżyców.

Natomiast w Janowcu, już od tej niedzieli będzie można odpoczywać na zamkowym dziedzińcu i krużgankach aż do godziny 20.00. W tutejszym oddziale muzeum wciąż można oglądać repliki zbroi rycerskich, stworzone przez rekonstruktora i płatnerza, Tomasza Samułę.

O szczegółach wszystkich atrakcji można przeczytać również na facebookowym profilu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Źródło informacji i zdjęcia: MNKD