KAZIMIERZ DOLNY: Franz Kafka na zamku

      Możliwość komentowania KAZIMIERZ DOLNY: Franz Kafka na zamku została wyłączona

To będzie nie lada gratka dla miłośników teatru – w najbliższy sobotni wieczór w Kazimierzu Dolnym zostanie wystawiony spektakl oparty na prozie Franza Kafki.

Kazimierski teatr Klepisko pokusił się o przygotowanie przedstawienia na podstawie powieści „Zamek”, a rolę teatralnej scenografii odegrają ruiny kazimierskiego zamku. Za reżyserię spektaklu odpowiada Jan Wawrzyniec Tuźnik, a zadanie adaptacji tekstu książki na teatralny scenariusz wzięła na siebie Maja Wolny. „Zamek” Kafki to nieukończona opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w nieprzyjaznym świecie – warto więc przekonać się, co zaproponują nam twórcy spektaklu, jak opowiedzą o bezimiennym bohaterze powieści i jego zmaganiach ze światem. Przed widzami wystąpią lubelscy aktorzy, a także lokalni statyści.

Przedstawienie rozpocznie się w tę sobotę, o godzinie 20.00 na dziedzińcu kazimierskiego zamku, organizatorzy zapraszają widzów, którzy skończyli 16 lat. Wstęp będzie biletowany, w tej sprawie trzeba skontaktować się z Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: redakcja, strona Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.