KAZIMIERZ DOLNY: W sobotę rozpoczyna się Festiwal „Dwa Brzegi”

      Możliwość komentowania KAZIMIERZ DOLNY: W sobotę rozpoczyna się Festiwal „Dwa Brzegi” została wyłączona

W Kazimierzu Dolnym od soboty do przyszłej niedzieli odbywać się będzie się 13. Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. Na wydarzeniu pojawią się liczne gwiazdy, a na ekranach zobaczymy filmy z całego świata. 

Od początku istnienia Festiwalu „Dwa Brzegi” krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza. „Dwa Brzegi” to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii. To również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia z innych dziedzin.

W tym roku w centrum uwagi znajdzie się reżyser Marco Bellocchio oraz aktor Wojciech Pszoniak. Na otwarcie Festiwalu odbędzie się pokaz specjalny włoskiego filmu nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie autorstwa Claudio Giovannesi: „Piranie”. Reżyser będzie gościem Gali Otwarcia „Dwóch Brzegów”.