KAZIMIERZ DOLNY: W sobotę występ muzyków z Gdańska

      Możliwość komentowania KAZIMIERZ DOLNY: W sobotę występ muzyków z Gdańska została wyłączona

Ci, którzy znów chcieliby posłuchać, jak kompozycje muzyki poważnej brzmią na zabytkowych, kazimierskich organach, doczekają się już w tę sobotę.

W kościele farnym Kazimierzu Dolnym zjawią się organista Roman Perucki i jego żona, Maria Perucka, która zagra na skrzypcach. Roman Perucki to pierwszy organista Katedry Oliwskiej w Gdańsku i profesor gdańskiej Akademii Muzycznej, był również dyrektorem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej imienia Fryderyka Chopina w Gdańsku. Koncertował na całym świecie, za swoją pracę otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi Medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis”. Z kolei Maria Perucka to skrzypaczka, która koncertuje również jako solistka albo w kwartecie smyczkowym. W tę sobotę słuchacze kazimierskiego koncertu przekonają się, jak mogą współbrzmieć organy i skrzypce: muzycy zagrają w duecie, ale będzie można usłyszeć też ich solowe występy. Planują zagrać kompozycje Bacha i Vivaldiego, a miłośnicy skrzypiec usłyszą „Kaprys polski” Bacewicza.

Ta odsłona Kazimierskiego Festiwalu Organowego już pojutrze w kościele farnym. Koncert rozpocznie się o 19.30, pół godziny wcześniej będzie można kupić bilety.