KAZIMIERZ DOLNY: Wejdź do świata teatru Leszka Mądzika

      Możliwość komentowania KAZIMIERZ DOLNY: Wejdź do świata teatru Leszka Mądzika została wyłączona

Już w tę niedzielę w kazimierskim Muzeum, przy Rynku 19, pojawi się niezwykła wystawa, poświęcona niezwykłemu jubileuszowi artystycznemu.

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na wernisaż wystawy, prezentującej dorobek artystyczny Leszka Mądzika. Ten scenograf, reżyser, malarz i fotograf, jest twórcą Sceny Plastycznej KUL – założył ją dokładnie 50 lat temu, a jest związany z uczelnią jako wykładający na niej profesor. Ekspozycja, która zagości w tę niedzielę w kazimierskim Muzeum, będzie poświęcona właśnie autorskim przedstawieniom i przedsięwzięciom, które Leszek Mądzik zrealizował, prowadząc Scenę Plastyczną KUL.

Wystawa będzie zorganizowana w taki sposób, by każdy widz miał wrażenie wkraczania w świat teatru: artysta przygotował bowiem specjalną aranżację. Przechodząc przez kolejne mroczne przestrzenie, każdy gość będzie natrafiał na kolejne rekwizyty, odsyłające do konkretnych spektakli Leszka Mądzika. Wszystko zostanie zaaranżowane w Galerii Wystaw Czasowych w głównym gmachu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Wernisaż odbędzie się w najbliższą niedzielę, o godzinie 18.00. Wystawę „Światło i mrok. Leszek Mądzik. 50 lat Sceny Plastycznej KUL” będzie można oglądać do 8 września.