Kiedy będzie gotowy lubelski szpital tymczasowy?

      Możliwość komentowania Kiedy będzie gotowy lubelski szpital tymczasowy? została wyłączona

Już na przełomie listopada i grudnia mogą oczekiwać na przyjęcie pacjentów chorych na COVID-19. Mowa oczywiście o dwóch halach Targów Lublin, które wkrótce odnajdą się w zupełnie nowej roli. 

Do wykorzystania jest tu aż 14 tysięcy metrów kwadratowych. Na tym metrażu pojawią się i sale dla chorych, i pomieszczenia dla kadry medycznej. Jak zapowiadają władze województwa, zmieści się tu maksymalnie nawet 480 łóżek – w tym 80 z respiratorami, dla osób najciężej przechodzących chorobę.

Od 10 listopada trwają tu wielkie przygotowania, żeby ta przestrzeń mogła już niedługo zapewnić odpowiednie warunki i chorym, i ich opiekunom. Budowlańcom pomagają także żołnierze. Bardzo ważną częścią prac jest zbudowanie fundamentów pod zbiorniki tlenowe, to kluczowa instalacja dla szpitala tymczasowego.

 

W budynku Targów trwa adaptacja pomieszczeń, a jednocześnie Lubelski Urząd Wojewódzki wytrwale prowadzi rekrutację personelu. Poszukiwani są lekarze i pielęgniarki, którzy otoczą medyczną opieką wszystkich pacjentów leżących w szpitalu tymczasowym. w tej sprawie można się kontaktować z lubelską instytucją. Więcej szczegółów jest na nowym portalu, link do niego zamieszczamy TUTAJ.

Źródło zdjęć: Lubelski Urząd Wojewódzki, autor: Katarzyna Link