Kiedy przelewy nowych wypłat 500+?

      Możliwość komentowania Kiedy przelewy nowych wypłat 500+? została wyłączona

Rozpoczyna się nowy okres wypłat 500 plus – potrwa od aktualnego miesiąca do maja 2023 roku. Zapytaliśmy, kiedy rodzice mogą spodziewać się wpływów na konta.

Od czerwca wydawaniem tych świadczeń rodzinnych zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Kiedy rodzice mogą spodziewać się przelewów? Wyjaśnia Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim:

 

Raz ustalony dzień płatności będzie obowiązywał przez cały okres, na który ZUS przyznał świadczenie. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy Zakład przyzna 500+ już w trakcie trwającego okresu świadczeniowego. W takim przypadku pierwszą wypłatę prześle najszybciej jak to możliwe. Termin drugiego przelewu może być inny, ale od niego dzień płatności będzie już stały.

Przydział terminu płatności odbywa się automatycznie, według zasady równomiernego obciążenia wszystkich dni wypłat. Każdy rodzic może sprawdzić swój termin, korzystając z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wystarczy wejść w szczegóły złożonego wniosku o 500+ i zajrzeć do zakładki „wypłaty i zwroty”.

Ponadto, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wniosek na bieżący okres wypłat 500 plus warto złożyć do końca czerwca – wówczas świadczenie będzie przysługiwało już od tego miesiąca. Jak dotąd, rodzice z województwa lubelskiego złożyli ponad 311 tysięcy takich wniosków.

Źródło informacji: ZUS