Kiermasze Produktów Lokalnych wracają!

      Możliwość komentowania Kiermasze Produktów Lokalnych wracają! została wyłączona

To bardzo dobre wieści dla miejscowych producentów i tych mieszkańców powiatu puławskiego, którzy lubią kupować lokalne wyroby i przysmaki. Kiermasze, organizowane przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”, wracają po niemal półrocznej przerwie.

Już w najbliższą niedzielę (7 czerwca) stoiska pełne produktów spożywczych i wyrobów rękodzielniczych pojawią się na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym. W zasięgu wzroku znów będą słoiki miodu, owocowych przetworów czy butelki olejów tłoczonych na zimno. Nie powinno zabraknąć też malowanej ceramiki i kolorowych chodników-pasiaków. Kiermasz potrwa od 10.00 do 17.00. Ale i wystawców, i gości, czekają pewne zmiany, podyktowane rygorami sanitarnymi: nie odbędą się żadne degustacje, a wszystkie sprzedawane rzeczy będą zapakowane.

Kiermasze Produktów Lokalnych w powiecie puławskim mają już 7-letnią tradycję – dzięki nim, lokalni producenci mogą zaprezentować swoje kulinarne i artystyczne propozycje. Dla mieszkańców naszego powiatu to bardzo często szansa na poznanie przysmaków, które zdobyły nagrody w krajowych i zagranicznych konkursach regionalnych. 

Jak informuje LGD Zielony Pierścień, w tym roku kalendarzowym ta cykliczna impreza odbędzie się jeszcze 11 razy. Czterokrotnie, dzięki współpracy z gminą Kazimierz Dolny, wróci do tego nadwiślańskiego miasteczka, a 7 kiermaszów odbędzie się także w Nałęczowie. O wszystkich tych okazjach będziemy w swoim czasie informować i przypominać. Radio Impuls jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Źródło zdjęcia: LGD Zielony Pierścień – Facebook