Kilka nowości dla pasażerów pociągów

      Możliwość komentowania Kilka nowości dla pasażerów pociągów została wyłączona

Więcej pociągów z Lublina do Warszawy, Kielc i Radomia, krótsze podróże do Wrocławia i możliwość dojechania aż do Szczecina – to najważniejsze nowości dla województwa lubelskiego w nowym rozkładzie PKP Intercity.

W nadchodzącym sezonie 2020/2021 pasażerowie lubelskiej kolei będą mieli do dyspozycji już 19 pociągów, zapewniających komfortową jazdę – to o 4 więcej, niż dotychczas. Przewoźnik zapewnia, że przez cały czas przestrzega zasad reżimu sanitarnego: kontrolowana jest bezpieczna liczba pasażerów, a każdy skład dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu każdego przejazdu.

Pociągami będzie można wygodnie dojechać nie tylko do stolicy, ale też do odległych, dużych miast. Podróż na Dolny Śląsk skróci się o 75 minut, do Wrocławia będzie można dojechać w mniej niż 6 godzin. Natomiast ci, którzy będą chcieli dotrzeć do województwa zachodniopomorskiego, będą mogli skorzystać z nowego połączenia, przez Poznań.

Nowy roczny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity wejdzie w życie już 13 grudnia – w drugą niedzielę nadchodzącego miesiąca.

Źródło zdjęcia: PKP Intercity S.A.