Kino w Rykach znowu zamknięte!

      Możliwość komentowania Kino w Rykach znowu zamknięte! została wyłączona

Jeszcze niedawno przekazywaliśmy dobrą wiadomość dla ryckich kinomanów, którzy przez czas wiosennej kwarantanny stęsknili się za kinem „Renesans”.

Stosując się do reżimu sanitarnego, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach przygotowało salę kinową na wizyty gości i w ostatnim czasie można było przychodzić tu na seanse. Jednak dziś (30 czerwca) podjęto decyzję, że kino „Renesans” znów zostanie zamknięte: w wakacje nie będzie można tu niczego obejrzeć, a filmowe projekcje wrócą dopiero we wrześniu.

Powód? Widzowie nie skorzystali z zaproszeń na kinowe seanse – możliwe, że wielu z nich powstrzymały obawy przed zarażeniem koronawirusem, inni być może wolą u progu lata korzystać z innych, plenerowych form rozrywki.

Ryckie Centrum Kultury zapewnia, że dokładnie przemyślano decyzję o zamknięciu kina na lipiec i sierpień – wzięto też pod uwagę i to, że jednym ze skutków epidemii jest zubożenie filmowego repertuaru. Jedno jest pewne: zmodernizowana, rycka sala kinowa będzie czekała na widzów już we wrześniu.