Klasykiem po puławskich drogach – nie tylko “od święta”

      Możliwość komentowania Klasykiem po puławskich drogach – nie tylko “od święta” została wyłączona

Jazda klasykami od samego rana do pracy albo do sklepu, później spotkanie o 17:00 pod Urzędem Miasta i przejazd przez Puławy – tak prezentuje się 5 czerwca w naszym mieście.

Miłośnicy zabytkowych samochodów i motocykli z Classic Club Puławy włączają się do akcji Drive it Day 2020: na ten piątek zaplanowana została jej 7. ogólnopolska edycja. Tego dnia wszyscy właściciele zabytkowych pojazdów wyjeżdżają na drogi, traktując swoje skarby jak zwykłe pojazdy.

Około godziny 18:00 kierowcy spotkają się na puławskiej Marinie, gdzie później zostaną zrobione pamiątkowe zdjęcia klasyków i dumnych właścicieli pojazdów.

Pomysł na Drive it Day pochodzi z Wielkiej Brytanii. W naszym kraju pojawił się w 2009 roku i do dzisiaj zatacza coraz szersze kręgi, angażując miłośników oldtimerów i youngtimerów. Idea przedsięwzięcia jest taka, aby raz w roku zmobilizować wszystkich właścicieli zabytkowych pojazdów do wyjechania nimi na drogi publiczne.

Dzięki temu miłośnicy aut zabytkowych i klasycznych mogą pokazać, że ruch “weterański” jest naprawdę prężny i duży, a ich pojazdy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu i zdecydowanie lepiej czują się na ulicach, niż w muzeum czy na wystawach. Poza tym sprawiają, że tego dnia ulice stają po prostu piękniejsze.

 

(fot. Classic Club Puławy)