Kłopoty na ulicy Kopernika? Wkrótce się skończą

      Możliwość komentowania Kłopoty na ulicy Kopernika? Wkrótce się skończą została wyłączona

Do końca tego roku kalendarzowego w Zwoleniu ma być wyremontowana droga nazywana tu popularnie “małą obwodnicą”. Każdego dnia korzysta z niej wielu kierowców – ale narzekają, że niełatwo tędy przejechać.

Zwoleńska ulica Kopernika biegnie równolegle do ulicy Targowej, czyli części głównej drogi przez miasto. Chętnie skręcają w nią ci, którzy chcą uniknąć stania w korkach – niestety, ponieważ wielu zmotoryzowanych chętnie tutaj parkuje, poruszanie się ulicą Kopernika przez lata nie należało do najłatwiejszych zadań. Mieszkańcy od dawna sygnalizowali władzom, że w tym rejonie miasta są potrzebne gruntowne zmiany. Efekt – to rozpoczynający się właśnie remont.

Wykonawca zabiera się już do pracy, a do zrobienia jest sporo – trzeba na nowo przygotować chodnik i zjazdy do posesji. Nowością będą zatoki postojowe – dzięki nim będzie można wygodnie zaparkować, a sznur stojących samochodów nie będzie już przeszkadzał jadącym autom.

Modernizacją zajmie się firma budowlana ze Skaryszewa, która pokonała pięciu konkurentów. Wyceniła swoją pracę na 260 tysięcy złotych. Jak precyzuje umowa, roboty na ulicy Kopernika mają dobiec końca jeszcze w 2022 roku.

A już teraz zwoleńscy piesi mogą korzystać z nowego chodnika, który biegnie wzdłuż ulicy Kilińskiego – innej popularnej i ważnej komunikacyjnie zwoleńskiej trasy. Chodnik ma ponad pół kilometra długości i pozwala już wygodnie i bezpiecznie dotrzeć do przychodni albo lokalnego cmentarza – ponieważ ciągnie się od ulicy Kochanowskiego aż do spotkania z ulicą Podłęczną. Ta inwestycja kosztowała ponad 380 tysięcy złotych.

Źródło zdjęcia: UM w Zwoleniu