“Koduj z Gigantami” – 5 lutego w Puławach!

      Możliwość komentowania “Koduj z Gigantami” – 5 lutego w Puławach! została wyłączona

Jak tworzyć kody? W jaki sposób zaprogramować maszynę szyfrującą? Takie zagadki będą musieli rozwiązać uczestnicy warsztatów z programowania – rejestracja dla uczniów szkół podstawowych właśnie ruszyła.

To będzie już 10. edycja międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z zakresu programowania, pod hasłem „Koduj z Gigantami”. Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile i na Słowacji. Tym razem motywem przewodnim postawionych przed nimi wyzwań będą szyfry i zagadki.

Zajęcia będą prowadzone w blokach 1,5-godzinnych, w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie z klas 1-3 poznają podstawy programowania w takich środowiskach, jak Scratch, Minecraft Education Edition. Dla uczestników z klas 4-6 szykują się zadania w środowiskach Scratch i App Inventor, natomiast starsi uczniowie (z klas 7-8) poznają środowiska C# i Python.

Warsztaty w Puławach odbędą się 5 lutego – potrwają od 9.00 do 19.00. Dla uczestników przygotowano 140 miejsc. Żeby dokonać rejestracji, kliknij TUTAJ.

 

Zajęcia będą prowadzone przez najlepszych trenerów-programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Organizatorem zajęć jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” – miejsce, które wprowadza najmłodszych uczniów w świat nowych technologii, jednocześnie rozwijając u nich logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów oraz pobudzając kreatywność dzieci i młodzieży.

Partnerem społecznym “Koduj z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.