Kolejarze jednak nie strajkowali – ale czy to na pewno koniec?

      Możliwość komentowania Kolejarze jednak nie strajkowali – ale czy to na pewno koniec? została wyłączona

Pasażerowie pociągów, a w każdym razie ci, którzy planowali podróżować z pomocą przewoźnika Polregio, nie muszą się bać żadnych utrudnień na kolei.

Zapowiadany na dziś generalny strajk kolejarzy zatrudnionych w spółce Polregio został odwołany. W miniony piątek (13 maja), w późnych godzinach wieczornych, przedstawiciele związków zawodowych i zarządu spółki podpisali porozumienie w sprawie podwyżek płac. Pracownicy wynagradzani według Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy otrzymają podwyżkę w wysokości 400 złotych, wliczoną do wynagrodzenia zasadniczego z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku oraz 300 złotych od 1 stycznia 2023 r.

Czy to na pewno koniec wielotygodniowego sporu? Środki na zwiększone wypłaty mają pochodzić z budżetów wojewódzkich, dlatego sytuacja w każdym regionie kraju będzie jeszcze zależała od tego, czy urzędy marszałkowskie również zawrą aneksy ze spółką Polregio – a mają na to czas do 10 czerwca. W województwach, w których nie dojdzie do takiego porozumienia, strajk generalny będzie jeszcze możliwy. Dodajmy, że w miniony piątek marszałkowie z Lublina i Warszawy zgodzili się na sfinansowanie podwyżek.

Źródło informacji: Polregio