Kolejne laptopy dla puławskich uczniów?

      Możliwość komentowania Kolejne laptopy dla puławskich uczniów? została wyłączona

Zagrożenie związane z koronawirusem wciąż zatrzymuje w domach większość uczniów – ten semestr szkolnej nauki mija im podczas lekcji prowadzonych w trybie online.

To nowoczesne rozwiązanie okazało się jednak kłopotliwe dla niektórych uczniów – dla tych, którzy na co dzień nie mają do własnej dyspozycji sprzętu komputerowego. Na te kłopoty odpowiedziały lokalne władze samorządowe, na przykład starając się o dotację z centrum projektów Polska Cyfrowa. Także w Puławach taką dotację udało się zdobyć – i w ten sposób władze miasta kupiły już 37 laptopów, które trafiły do 9 puławskich szkół i ich uczniów.

To jednak nie koniec, bo w ubiegłym tygodniu władze Puław złożyły kolejny wniosek o wsparcie udzielane w ramach programu „Zdalna Szkoła”. To prośba o udzielenie najwyższego możliwego dofinansowania, w wysokości 115 tysięcy złotych – taka suma pozwoliłaby kupić kolejnych 39 laptopów dla puławskich szkół.

Dodajmy, że program „Zdalna Szkoła” przeznaczy w sumie 180 milionów złotych na kupno komputerów dla tych polskich uczniów, którym trudna sytuacja materialna przeszkadza brać udział w zdalnym nauczaniu.