Kolejne miasto w naszym regionie pomoże potrzebującym

      Możliwość komentowania Kolejne miasto w naszym regionie pomoże potrzebującym została wyłączona

W naszym regionie szykuje się kolejna terenowa zbiórka krwi – tym razem będą mogli wziąć w niej udział mieszkańcy Opola Lubelskiego.

Już w najbliższy wtorek (10 marca) ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zatrzyma się przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji. I tutaj, na początek, dobry przykład dadzą mundurowi i cywilni pracownicy policji – ale tego dnia krwiodawcą będzie mógł zostać także każdy chętny.

Krew mogą oddawać zdrowi, dorośli ludzie – trzeba mieć więcej niż 18 a mniej niż 65 lat i ważyć przynajmniej 50 kilogramów. Szczegółowy wywiad lekarski jest przeprowadzany jeszcze na miejscu, tuż przed zbiórką, a podczas tej rozmowy trzeba mieć jeszcze przy sobie dowód tożsamości. Ta wtorkowa rejestracja zacznie się o 8.00 rano i potrwa do południa.

To będzie pierwsza w tym roku, ale na pewno nie ostatnia terenowa zbiórka krwi w Opolu Lubelskim. Kolejne zaplanowano na maj, lipiec, wrzesień i listopad – my na pewno będziemy o nich przypominać, w odpowiednim czasie, na razie zachęcamy, żeby w ten wtorek skorzystać z okazji i oddać krew dla potrzebujących.