Kolejne, wyczekiwane od lat, remonty dróg!

      Możliwość komentowania Kolejne, wyczekiwane od lat, remonty dróg! została wyłączona

W tym roku sporo się zmieni na drogach w powiecie opolskim – a to za sprawą wszystkich  inwestycji, które są podejmowane w ramach programu „Przebudowa dróg powiatowych”.

Kolejna modernizacja, która już trwa, to prace przy drodze opisanej jako 2248L, przebiegającej przez Radlin, w gminie Chodel. Drogowcy zajmują się odcinkiem, który liczy 950 metrów. Całkowity koszt zadania to ponad 530 tysięcy złotych – z czego więcej niż 314 tysięcy pokrywa dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałymi kosztami podzieliły się władze powiatu i gminy.

To kolejny przykład drogi, która czekała na remont ponad 50 lat. Wójt Chodla, Przemysław Kowalski, dodaje że to nie koniec naprawiania tutejszej infrastruktury drogowej, przy wsparciu władz powiatowych – kolejne, podobne remonty już zaplanowano. A w sumie, w samej gminie Chodel, gruntownego remontu potrzebuje prawie 40 kilometrów dróg powiatowych – starosta opolski, Dariusz Piotrowski, potwierdza że zdaje sobie z tego sprawę i na bieżąco śledzi remonty opolskich dróg.

Źródło zdjęcia: Powiat Opolski – Facebook