Kompletnie pijani “zajmowali się” dzieckiem

      Możliwość komentowania Kompletnie pijani “zajmowali się” dzieckiem została wyłączona

Policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo na wiele sposobów – zjawiają się nie tylko na miejscach wypadków, ale i tam, gdzie rośnie ryzyko niebezpiecznych wydarzeń.

Właśnie taką interwencję mająca sobą puławscy policjanci. W poniedziałek (25 maja) dyżurny puławskiej komendy odebrał telefon od pracownika socjalnego, który odwiedził rodzinę mieszkającą w gminie Kazimierz Dolny. Z tego co mówił wynikało, że w domu jest małżeństwo z 2,5-letnim dzieckiem – a rodzice prawdopodobnie są pijani.

Mundurowi pojechali pod wskazany adres, żeby sprawdzić, jaką opiekę ma mała dziewczynka. Przekonali się, że każde z małżonków ma we krwi ponad 2 promile alkoholu. Wkrótce na miejsce przyjechał także wezwany przez policjantów kurator sądowy – to on zdecydował, że dziecko trafi pod opiekę ciotki.

Podczas gdy dziewczynka będzie mieszkać u rodziny zastępczej, nieodpowiedzialni rodzice będą czekać na sprawę w sądzie rodzinnym. Odpowiedzą za to, że narazili swoje dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat więzienia.