Komu nie podoba się Rada Miasta? Zbierają podpisy za odwołaniem

      Możliwość komentowania Komu nie podoba się Rada Miasta? Zbierają podpisy za odwołaniem została wyłączona

Ruszają prace nad przeprowadzeniem referendum odnośnie odwołania Rady Miasta w Puławach. Wczorajsza konferencja prasowa przed budynkiem Urzędu miała na celu przedstawienie założeń i wyjaśnienie pomysłu.

Inicjatywa mieszkańców nabrała tempa po ostatniej sesji absolutoryjnej, kiedy na forach internetowych rozgorzała dyskusja o jej przebiegu i podjętych decyzjach. Jakie są powody i co nie podoba się w działaniach na linii Rada Miasta – Prezydent? Wyjaśnia Łukasz Dziura Pełnomocnik Inicjatywy Referendalnej:

 

Radni opozycyjni do działań prezydenta Maja zwracają uwagę na brak możliwości rozmowy z nim. Mieszkańcy natomiast zarzucają radnym opozycji brak koncentrowania się na zgłaszanych uwagach mieszkańców. Mimo, że część puławian nie popiera jednoznacznie Pawła Maja, to nie chcą aby dochodziło do rosnących podziałów. Głos zabrali obecni na miejscu zwolennicy wybrania nowej Rady Miasta:

 

Jednym z powodów jaki prowadził do podjęcia takiej inicjatywy, według jej organizatorów, jest zauważalne obniżanie pozycji samorządów i brak wpływu mieszkańców na decyzje w gminach, miastach i mniejszych miejscowościach, a wprowadzane zmiany są zależne od władz centralnych.

Sprawa jest gorąca, a każda ze stron wnosi swoje uwagi. W tym tygodniu zostały dopełnione wszelkie kwestie formalne, a inicjatorzy ruszyli ze zbiórką podpisów. W ciągu 60 dni należy zebrać ich blisko 4 tysiące. Pod wnioskiem mogą podpisać się wyłącznie osoby posiadające prawa wyborcze w gminie Miasto Puławy.

Zdjęcia: Redakcja/MG i nadesłane