Komu posłuży nowe boisko? POSŁUCHAJ!

      Możliwość komentowania Komu posłuży nowe boisko? POSŁUCHAJ! została wyłączona

Wczoraj, 9 września, podpisana została umowa z wykonawcą budowy boiska piłkarskiego przy ulicy Kolejowej w Opolu Lubelskim. Tym samym przekazany został plac pod budowę nowego obiektu sportowego.

To pierwsza taka wspólna inwestycja Miasta i Powiatu opolskiego. Nie było to łatwe, ponieważ teren znajduje się pod czujnym okiem konserwatora zabytków, a dodatkowo wpisany jest w program Natura 2000. Boisko o wymiarach 50×75 metrów będzie spełniało trzy funkcje. Wyjaśnia Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis:

 

Inwestorem jest Gmina Opole Lubelskie. Całkowity koszt wyniesie 3 403 177,00 zł. Ministerstwo Sportu dołożyło 1 590 936,00 zł w ramach programu Sportowa Polska. Zaangażowaniem wykazał się także Zarząd Powiatu Opolskiego, który przekazał nieodpłatnie teren pod tę miejską inwestycję.

Jak teraz wygląda boisko i co się zmieni? Mówi Robert Burzycki, wiceprezes zarządu firmy Tamex Obiekty Sportowe – wykonawca inwestycji:

 

Do produkcji takiej nawierzchni używa się technologii podobnej do tkania dywanów. Źdźbła wychodzą z podkładu pod kątem 90 stopni, a jest to najbardziej pożądana cecha w przypadku sztucznego boiska.

Czasu jest niewiele – 7 miesięcy, a pora roku również może powodować kilka komplikacji w realizacji zadania. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na kwiecień przyszłego roku. Nam pozostaje kibicować ekipie budowlanej.

 

(fot. Redakcja)