Konkurs fotograficzny dla tych, którzy wędrują wąwozami

      Możliwość komentowania Konkurs fotograficzny dla tych, którzy wędrują wąwozami została wyłączona

To propozycja dla tych, którzy lubią podróżować malowniczymi wąwozami – i nie patrzą tylko pod nogi, ale też z ciekawością rozglądają się wokół.

Każdy, kto w najbliższym czasie wybierze się w drogę szlakiem któregoś z lessowych wąwozów położonych w województwie lubelskim, powinien zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym ogłasza konkurs pod tytułem „Nieznane wąwozy”. A to znaczy, że czeka na wyjątkowe ujęcia tych jedynych w swoim rodzaju lubelskich szlaków turystycznych.

Zgłoszenia można przesyłać elektronicznie, opisując zdjęcia nazwą wąwozu albo odwiedzonej miejscowości. Wszystkie prace trafią na muzealnego Facebooka, a tam internauci wskażą zwycięzców, hojnie rozdając polubienia. Autorskie fotografie wąwozów można nadsyłać do najbliższego poniedziałku (30 listopada), na adres: przyrodnicze@mnkd.pl.

Partnerami organizatora są Ogród Botaniczny w Lublinie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody rzeczowe.