KOŃSKOWOLA: Trwają zapisy na Pieszy Rajd Różany

      Możliwość komentowania KOŃSKOWOLA: Trwają zapisy na Pieszy Rajd Różany została wyłączona

Zbliża się tegoroczne Święto Róż, a wraz z nim tradycyjne, rekreacyjne atrakcje. Jedną z nich jest ósma edycja pieszego rajdu przez malownicze okolice.

Wyprawa odbędzie się już w tę sobotę (13 lipca). Uczestnicy wycieczki przejdą trasę liczącą 14 kilometrów, a rozpoczną wycieczkę w Kazimierzu Dolnym. Przejdą przez kamieniołom, a następnie miną Albrechtówkę, Parchatkę i Kolonię Zbędowice, aż dotrą do Lasu Stockiego. Na zakończenie wędrówki pokrzepią się przygotowanym przez organizatorów poczęstunkiem.

W Pieszym Rajdzie Różanym będą mogli wziąć udział tylko ci, którzy wcześniej się zgłoszą. W tej sprawie należy do tego piątku skontaktować się z Arturem Pomykałą, pisząc na adres pomykalak@wp.pl albo dzwoniąc pod numer 695 993 723. Zapisy trwają do tego piątku.

Sobotni rajd rozpocznie się od zbiórki na Rynku w Końskowoli, przy przystanku MZK – o 7.30 autobus zabierze uczestników do Kazimierza (po drodze zatrzyma się jeszcze w Puławach, przy ul. Lubelskiej, o 7.40). Organizatorzy zastrzegają, że jeśli pogoda nie dopisze, trasa rajdu może zostać nieco zmieniona.

Do udziału w Pieszym Rajdzie Różanym zachęcają Urząd Gminy Końskowola i tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury.